چشم انداز رسانه های سمنان

» » راه اندازی و مدیریت فروشگاه آنلاین


8 فروردین 1392
راه اندازی و مدیریت فروشگاه آنلاین

باید یک فروشگاه آنلاین داشته باشم؟
امروزه ما در عصری زندگی می کنیم که داشتن یک فروشگاه آنلاین یکی از پایه های یک تجارت موفق به حساب می آید. فروشگاههای آنلاین سالانه بیلیون ها دلار درآمد کسب می کنند و این رقم دائما در حال افزایش است، از این رو نادیده گرفتن این تجارت پرسود نادانی و جاهلانه است.
تجارت الکترونیک یعنی فروش محصولات از طریق فروشگاه آنلاین، در سالهای اخیر بسیاری از شرکتهای کوچک با مدیریت هوشمند خود در راه اندازی فروشگاه آنلاین و عرضه محصولات از طریق اینترنت ، فروش شرکت خود را به دو تا سه برابر مبلغ قبلی افزایش داده اند.
به علاوه هزینه های یک فروشگاه حقیقی به دلیل مواردی چون محل فروشگاه ، انبار و یا هزینه های پخش ، نسبت به هزینه های یک فروشگاه آنلاین بسیار بیشتر است. تمامی موارد ذکر شده به همراه امکان نمایش محصولات به میلیونها خریدار که در حال جستجو داخل اینترنت هستند، اهمیت ایجاد یک فروشگاه آنلاین را مشخص می سازد.

چه مواردی برای راه اندازی یک فروشگاه آنلاین لازم است؟
برای راه اندازی یک فروشگاه شما به یک سیستم یکپارچه کامل نیازمند هستید. به همین منظور شما به اجزاء مختلفی نیازمند دارید. این اجزا شامل:

1- میزبانی وب
2- نرم افزار فروشگاه ساز
3- عقد قرارداد با موسسات پردازش اینترنتی کارت مانند بانک سامان ، بانک پارسیان 
4- پشتیبانی فروشگاه از سیستم های مختلف پرداخت آنلاین

در مرحله اول شما می بایست یک پکیج میزبانی وب را ز چشم انداز  انتخاب نمایید.در این مرحله شما می توانید ابزار راه اندازی و مدیریت فروشگاه خود که معمولا فروشگاه ساز نامیده می شوند را انتخاب نمایید. به وسیله فروشگاه سازها می توانید محصولات خود را در اینترنت نمایش دهید. بازدید کنندگان سایت شما می توانند کالاهای ارائه شده شما را در سبد خرید مجازی خود قرار داده و در نهایت فرایند خرید را با ثبت سفارش و پرداخت به صورت آنلاین یا آفلاین تکمیل نمایند. همچنین در صورتی که بخواهید به صورت آنلاین از مشتریان خود پول دریافت نمایید می توانید به سادگی با موسسات پردازش اینترنتی کارت مانند بانک سامان ، بانک پارسیان قرارداد ببندید.
برای داشتن یک فروشگاه الکترونیک موفق لازم است که یک سرویس میزبانی از شرکتی که بتواند سرویسی پایدار و امن ارائه نماید بگیرید ضمنا این سرویس می بایست شامل یک نرم افزار فروشگاه ساز نیز باشد.
امنیت، سادگی و کارایی از عوامل مهم انتخاب نرم افزار می باشد.
ما در پکیج های میزبانی تجارت الکترونیک ایران هاست نرم افزار فروشگاه ساز روشنگر را ارائه می دهیم این نرم افزار هر 4 فاکتور مذکور را به صورت کامل داراست.

چه کسی فروشگاه من را راه اندازی و مدیریت می کند؟
انتخاب شرکت میزبانی وبی که نیاز های فروشگاه آنلاین شما را همانند نیاز های وب سایت شما پاسخ بدهد ، بسیار ضرروی است. این شرکت میزبانی وب می بایست توانایی ایجاد محیطی کارامد ، امن ، قوی و آسان برای فروشگاه آنلاین شما را داشته باشد. یک شرکت مناسب میزبانی وب می تواند تمامی ارتباطات و اطلاعات لازم جهت راه اندازی فروشگاه آنلاین را به شما ارائه دهد.

هزینه فروشگاه آنلاین چقدر است؟
قیمت این سرویس در بین سرویس دهندگان مختلف بسیار متفاوت است. نکته ای که در انتخاب سرویس مهم است آن است که کدام سرویس می تواند نیازهای شما را به صورت کامل برطرف نماید. برای انتخاب یک سرویس مناسب باید مواردی مانند تعداد کالاها، تعداد مشتریان، میزان ترافیک احتمالی وب سایت و همچنین قابلیتهایی مانند امکانات تعریف کالا و روشهای پرداخت و حمل سفارشات را در نظر داشت.


تبلیغات